Nasz program nauki oparty jest na wytycznych Międzynarodowej Federacji Tenisa ITF stosowanych w całej Europie. Podstawą tego  programu jest dobór odpowiedniego sprzętu (miękkich piłek, małych  lekkich rakiet oraz kortu o zmniejszonych wymiarach z niską siatką dostosowanych do wzrostu dziecka. Zapewniamy cały sprzęt. Więcej  o programie przeczytacie Państwo na stronie www.tenis10.pl. W trakcie naszego nauczania włączamy szkolenie w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa. Ma on za zadanie poszerzyć warsztat metodyczny naszych trenerów. Wiedza ta zawiera teorię  i praktykę pracy z początkującymi. Program ten obejmuje ćwiczenia i zabawy ruchowe:
>zabawy w treningu tenisowym,
>program Tennis the FIRST STEP,
>ćwiczenia oswajające z piłką i rakietą,
>ćwiczenia kształtujące ocenę siły rzutu i uderzenia
>program  metodyczny „The First Step”,
>fragmenty przykładowego programu szkoleniowego dla poziomu niebieskiego,
>trening koordynacji ruchowej.
Działamy między innymi na podstawie podręcznika Jacka Multana ”Gry i zabawy ruchowe”.

W okolicach Wilanowa dowozimy dzieci na trening własnym transportem.

Skontaktujcie się z nami i umówcie na darmową lekcję próbną w grupie rówieśników. Zapraszamy na zajęcia pokazowe.  
tel. +48 501 019 003
tenis.wsc@gmail.com
wypełnij formularz w zakładce Kontakt

OFERTA

Nasze treningi to głównie zabawa i aktywnie spędzony czas w dobrej atmosferze na świeżym powietrzu.Wprowadzamy najmłodszych w świat ukierunkowanych ćwiczeń pod kontem tenisa. Mamy do zaoferowania 5 kortów, 3 kryte o nawierzchni sztuczna trawa oraz 2 odkryte.
Nasza  oferta:

  1. Szkolenie dzieci i młodzieży: poniedziałek-piątek 15.00-20.00.
  2. Weekendowa szkoła tenisa dla przedszkolaków, dzieci szkolnych i młodzieży: sob. 9.00-12.00 oraz 17.00-19.00; niedziela 10.00-12.00 oraz 15.00-18.00; cena 40 zł/h w grupie 4 osobowej.
  3. Szkoła tenisa dla dorosłych: poniedziałek-piątek 8.00-12.00 oraz
    19.00-21.00; sobota i niedziela 19.00-21.00
  4. Lekcje indywidualne: pakiet 10 lekcji 100zł/h plus oplata za kort latem 40zł, zimą 80zł. Pojedyncza lekcja 120zł/h.
  5. Urodziny na  sportowo.

Tennis Xpress

Program  ten rozpoczęto w listopadzie 2012 r. To  program skierowany do  początkujących dorosłych służący poznaniu tenisa w prosty i szybki  sposób. Dzięki temu rewolucyjnemu programowi każdy może opanować  podstawy tenisa w zaledwie 6 tygodni!! Dorośli korzystają w czasie nauki  z wolniejszych piłek pomarańczowych i zielonych. Wykorzystanie tych  piłek jest podstawą do tego kursu , aby rozruszać dorosłych i nauczyć grać w tenisa szybko i z przyjemnością. Więcej na stronie www.itftennisxpress.com

Cardio Tennis

Cardio tenis  jest to nowy rodzaj grupowej aktywności ruchowej łączącej tenis,  fitness, żywiołową muzykę i wspaniałą zabawę. Powstał w Stanach  Zjednoczonych w 2005 roku i dzisiaj cieszy się tam dużą popularnością.  Przeznaczony jest dla osób, które grają w tenisa jak i dla tych, którzy  nigdy wcześniej nie trzymali rakiety tenisowej w ręce. Również wiek nie  ma znaczenia.
Cardio tenis ma na celu poprawić naszą sprawność  fizyczną, zwiększyć wytrzymałość, poprawić naszą sylwetkę oraz nauczyć  nas gry w tenisa poprzez zabawę. Ćwiczenia cardio tenisa odbywają się  przy muzyce po to, żeby wzbogacić i urozmaicić nasze spotkanie z  tenisem. Muzyka stwarza kompletnie nowe doznania gdy gramy w tenisa.
Zajęcia odbywają się w mieszanych grupach 4-10 osobowych.

W każdym treningu Cardio Tenisa możemy wyróżnić trzy fazy:
Rozgrzewka – przygotowuje nas do intensywnych ćwiczeń.
Trening zasadniczy – składa się z intensywnych, krótkich ćwiczeń wykonywanych w seriach, mających utrzymać nasze tętno w tzw. strefie cardio (130-170 uderzeń serca na minutę).
Faza odpoczynkowa – mająca na celu przywrócić nam tętno spoczynkowe.

Program Miss Hits – tylko dla dziewczynek